Gönderen Konu: Retrojen pano Tapatalk desteği  (Okunma sayısı 15636 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Retrojen pano Tapatalk desteği
« : 01 Mart 2015, 14:13:31 »
Forumun temasını düzeltme uğraşım sonucunda başarısız olunca :) topu başka bir uygulamaya atmaya karar verdim. Alco'nun hatırlatması sonucu forumumuza tapatalk desteği eklemiş bulunuyoruz, bu da tapatalk ile attığım ilk mesajdır.

Tapatalk birçok mobil cihazda bulunuyor, ücretsiz, reklamsız bir aplikasyon. Foruma mobil cihazlar üzerinden rahat erişim sağlıyor.

https://tapatalk.com/#index_get_app

Çevrimdışı wizofwor

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
Retrojen pano Tapatalk desteği
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2015, 22:59:16 »
Sayenizde ben de tapatalk kullanacak bir yer bulmuş oldum. Elinize sağlık.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
Ynt: Retrojen pano Tapatalk desteği
« Yanıtla #2 : 01 Mart 2015, 23:12:20 »
Tapatalk kullananlar mesajları alıntılandığında (quote) ya da @ref şeklinde bahsedildiğinde (Mention) edildiğinde bildirim (notification) alıyorlar. 

Grammar nazi: çok fazla ingilizce kelime...

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2015, 09:43:31 »
Tapatalk hiç kullanmadım ama şu 'Sent from' ibaresini ortadan kaldırmak mümkün değil mi? Senin mesajda yok bu ama forumlarda bence bir göz kirliliği oluşturuyor.

Çevrimdışı wizofwor

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #4 : 02 Mart 2015, 14:27:17 »
@witchdoctor: Söylediğin ayarlardan imzayı kaldırınca oluyor galiba. Forumdaki eklenti üzerinden ayrıca bir ayarı var mı bilemem. Yalnız o ilavenin bir işlevi var. Cevabın neden o kadar kısa olduğunu açıklıyor.

Tapatalk listemde "Pakistan Cricket Forum" ve "Reef Aquiarums Forum'un" ne aradığı hakkında fikri olan var mı? Bunlar Retrojen'le kardeş forum falan mı yoksa ilk ayarları yaparken yanlış bir yerleri mi parmakladım?

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #5 : 02 Mart 2015, 18:57:40 »
@witchdoctor: Söylediğin ayarlardan imzayı kaldırınca oluyor galiba. Forumdaki eklenti üzerinden ayrıca bir ayarı var mı bilemem. Yalnız o ilavenin bir işlevi var. Cevabın neden o kadar kısa olduğunu açıklıyor.

Tapatalk listemde "Pakistan Cricket Forum" ve "Reef Aquiarums Forum'un" ne aradığı hakkında fikri olan var mı? Bunlar Retrojen'le kardeş forum falan mı yoksa ilk ayarları yaparken yanlış bir yerleri mi parmakladım?
Onlar benim forumlarım, reklam olarak ekledim. Paki kriket hobim var.

Android'de "sent from" olayı yok galiba, misal bu mesaj androidden atılmıştır.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2015, 21:18:18 »
Yahu madem reklam olayına girdin... Retro Camia'sında alışılagelmiş olan Deniz Feneri ve İHH'dan neden şaşıyorsun birader???

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #7 : 03 Mart 2015, 03:26:38 »
Yahu madem reklam olayına girdin... Retro Camia'sında alışılagelmiş olan Deniz Feneri ve İHH'dan neden şaşıyorsun birader???
Bağış konularında devletçiyim. Retroda devrim gibi karar [emoji1]

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #8 : 03 Mart 2015, 15:21:40 »

Ulan bu kadar aktif retro işleri, 3 çocuk, akademik kariyer vb arasına 'paki kriket' işini nasıl sokuşturdun yahu? Bir gün aramıza nüfuz eden klonlarınla 'order 66'yı infaz edip retro alemini kökünden ebediyete uğurlayacaksın galiba :)

Çevrimdışı doMiNO

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Mart 2015, 06:17:58 »
Bu yaştan sonra yeniliklere uyum sağlamak zor oluyor yahu. Sabahın 6'sında tapatalk kurup, test edip yatıyorum. Daha neler görücez bakalım.

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2015, 09:34:58 »
Bu yaştan sonra yeniliklere uyum sağlamak zor oluyor yahu. Sabahın 6'sında tapatalk kurup, test edip yatıyorum. Daha neler görücez bakalım.

Eski kasa daha iyiydi yaw ;)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
Retrojen pano "responsive design" desteği
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2015, 01:31:57 »
Bugün itibarı ile google responsive design testini başarı ile geçmekteyiz, yani retrojen pano mobil browser uyumlu oldu.

Desktopta hiçbir değişiklik görmeyeceksiniz elbette, fakat pencereyi iyice daraltırsanız forumun görüntüsünün sadeleşerek cep telefonuna daha uygun bir hal aldığını görebilirsiniz.

Forumumuzda tapatalk hala aktif ve kullanılabilir durumda, fakat tapatalk kodlarını da birazcık kurcaladım ve tapatalk reklamlarını kapatmayı başardığımı tahmin ediyorum. Yani bir mobil browser üzerinden gelseniz dahi tapatalk uyarısı ile karşılaşmamanız gerekiyor. Buna karşın forum tamamen tapatalk uyumludur, push notification, ileti bildirisi vb işler için kullanılabilir.

Şimdilik iki sorun var:

-yukarıdaki pulldown menüleri plugin ile özelleştirdiğimiz için uygun css sınıfları üretemiyorum, bu sebepten şimdilik menü ikonları soru işareti olarak görünüyor, bu işe vakit bulduğumda çözüm bulacağım.
-mobilde güzel görünsün diye iyice hacklediğim "son iletiler" penceresi karmakarışık görünmeye başladı, ona da daha sade bir görünüm katmaya çalışıyorum, o kısım da daha okunaklı bir hale getirilecek, biraz idare edin şimdilik.

Çevrimdışı wizofwor

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Mayıs 2015, 10:18:27 »
Dar ekranlı (iPhone 5) bir Apple Fanboy olarak bir ricam olacak. Zira son iletiler kısmı ekrana doğru dürüst oturmuyor. Bu göz yorucu durumun örneğini ekteki resimde görebilirsiniz.

CSS'ye bakmadan yazıyorum. Paragraf başlarındaki girintiyi sabit bir pixel değeri yerine yüzdeye bağlarsak veya komple kaldırırsak sorun düzelir gibi.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #13 : 18 Mayıs 2015, 17:26:58 »
Dar ekranlı (iPhone 5) bir Apple Fanboy olarak bir ricam olacak. Zira son iletiler kısmı ekrana doğru dürüst oturmuyor. Bu göz yorucu durumun örneğini ekteki resimde görebilirsiniz.

CSS'ye bakmadan yazıyorum. Paragraf başlarındaki girintiyi sabit bir pixel değeri yerine yüzdeye bağlarsak veya komple kaldırırsak sorun düzelir gibi.

Sorunun farkındayım, aslında önerdiğin şeyi denedim ve dediğin gibi güzel sonuç verdi ama yine de tam da mobil uyumlu sayılmaz.  Bir çoğumuz forumu o kısımdan takip ediyoruz, biraz daha kafa yormak istiyorum buna. ...ve birazdan yola çıkıyorum, sergiye yetişeceğim büyük ihtimal.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #14 : 25 Mayıs 2017, 23:28:28 »
iki yılı aşkın süredir test ettiğimiz tapatalk'ı bugün itibariyle kaldırdım.

iki temel sebebi var:

1. Forum cache'si ile ilgili hatalardan sonra şüpheli plug listesinin başını çekiyordu (6 aydır errorlog'da görünmeye başlamıştı).
2. Bir türlü level'imiz artmadı (hatta düştü): Bu ne demek? Tapatalk'ın kendi sunucusunun sitemizin mesajlarını yorumlayıp gerekli kişilere uyarı mesajı atma aralığımız bazen 1 haftayı buluyor. Tapatalk kendince bir ranking yapmış. Buna göre sitede belirli bir sirkülasyon yoksa o siteyi takip etme süresi uzuyor. Bizim site de malum, haftada 1 mesaj görürsek seviniyoruz. Dolayısı ile tapatalk bizde kullanılamaz bir programa dönüşmüştü.

Yani bugünden itibaren tapatalk kullanımını durduruyoruz. Teşekkür ederim.