Gönderen Konu: ekitap: Martin Aschoff - Amstrad CPC464 Neler Yapabilir.pdf  (Okunma sayısı 3440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ilkerficicilar

• RAAT
  • Retromanik
  • *
Merhabalar,

Aptullah Kuzu'nun çevirdiği Martin Aschoff'un Amstrad CPC464 Neler Yapabilir (Was der CPC 464 alles kann: Das Buch, das nach dem Handbuch kommt) adlı kitabı geçici olarak şu kısa adreste yer alıyor:

http://tinyurl.com/cpc464neleryapabilir

Taze tarandı, OCR'dan geçti ama yazım denetimi yapılmadı. Dosya Dropbox'ta durduğundan kısa bir süre sonra yeri değişip link geçersiz olacak olasılıkla... Dosya adı ve kitap künye bilgileri ise şu şekilde:

Dosya adı: "Martin Aschoff - Amstrad CPC464 Neler Yapabilir.pdf"
Başlık: Amstrad CPC 464 Neler Yapabilir
Yazar: Martin Aschoff
Çevirmen: Aptullah Kuzu
Yayınevi: Bilim Teknik Yayınevi
Konular: Bilgisayarlar; Mikrobilgisayarlar; Programlama
Yılı: 1985
Baskı: 1. Baskı
Boyut: 13.5 x 19.0 cm
Bulunduğu kütüphaneler: Çukurova Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Fırat Üniversitesi (toplukatalog.gov.tr verilerine göre)

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: ekitap: Martin Aschoff - Amstrad CPC464 Neler Yapabilir.pdf
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2015, 07:02:29 »
İlker Fıçıcılar gelmiş hoşgelmiş. Hem de eli kolu dolu gelmiş. Bu jestine nasıl karşılık vermeli bilemiyorum.

Bu kitap; CPC gibi, Türkçe yayın konusunda gariban bir cihaz için, "hiç yoktan iyidir"in birkaç tık üstünde bir eserdir.

İlker Fıçıcılar'ı da epeydir takip ederim. Çoğumuzun bildiği http://cbm.ficicilar.name.tr adresi dışında da epey aktiftir kendisi. Kutup-L'de gördüğüm ilk yazısı, sanırım 2009 yılı civarında olan "Çevrilebilir Yazı Yazmak". Sonrasında da benim kısaca "intihal dedektörü" olarak adlandırdığım yazısı kalmış aklımda. Bunlar hoşunuza gittiyse bir de şuraya bakın derim.

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2015, 09:37:55 »
Hoşgeldin İlker ;)

Bu kitap da diğer konu başlığında bahsi geçen ve bende anısı olan kitaplardan. PDF'si ilaç gibi geldi ;)
Artık Alco'nun 'kalıcı' kütüphanesinde yerini almıştır...

Bu arada senden bir tanıtım mesajı bekliyoruz, CGTR'de de yoktu sanırım...

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 30 Temmuz 2015, 13:09:10 »
Merhaba İlker, hoşgeldin.

Kitabı sanırım sen taramışsın, birinci kalite bir iş, OCR aramalar için de ideal, ileride kurulacak veritabanları için de bir kolaylık olacaktır.

Bu pdf'i retrojen e-kütüphane arşivine katmamızda bir sakınca var mı?

Çevrimdışı ilkerficicilar

• RAAT
  • Retromanik
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Temmuz 2015, 19:32:01 »
Merhabalar,

Aslında elimizdekileri tarayarak bir mikrobilgisayar e-kütüphanesi yapma yolunda epey ilerlemişiz. Belki kişisel hedefler koyarak süreci hızlandırabiliriz.

Tanıtım içinse, 84-85'ten beri Commodore'da tıkırdıyorum. Ara ara bazı fikirler geliyor aklıma, onları uyguluyorum işte.

Ve, hiç sakıncası olur mu. Zaten Retrojen kütüphanesinde bulundurmak isteyebilirsiniz belki diye yüklemiştim :)