Gönderen Konu: Sinclair Research Limited'den Çok Önemli Duyuru  (Okunma sayısı 15939 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Sinclair Research Limited'den Çok Önemli Duyuru
« : 17 Nisan 2013, 17:29:59 »
matahari forumdaki Sinclair başlıklarından gaza gelmiş ve ekteki dokümanı yollamış. Sanırım Teleteknik vs Elektrosan olayı gibi birşeylerden dolayı Tepum yememiş içmemiş Sinclair Research'e ağlayıp sızlayıp bir mektup yazdırmış :)

Çevrimdışı ExtMod

• RAAT
  • Retroman
  • *
Ynt: Sinclair Research Limited'den Çok Önemli Duyuru
« Yanıtla #1 : 17 Nisan 2013, 18:36:39 »
Vay, bu dokümanı daha önce hiç görmemiştim. Şimdi parçalar yerine oturmaya başladı. Burada söz edilen firmalardan biri Ekakomp olmalı ki daha önce açtığım bir konuda Sinclair'la ilgili bir Ekakomp ilanı göndermiştim. Ekte de bir başka firmanın ilanını gönderiyorum. Tepum demekki bunlardan rahatsızlık duydu haklı olarak.

Çevrimdışı nightlord

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
    • Night Network
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2013, 21:36:49 »
vay sinclair'i laptop yapmis adamlar :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2013, 23:26:55 »
Vay, bu dokümanı daha önce hiç görmemiştim. Şimdi parçalar yerine oturmaya başladı. Burada söz edilen firmalardan biri Ekakomp olmalı ki daha önce açtığım bir konuda Sinclair'la ilgili bir Ekakomp ilanı göndermiştim. Ekte de bir başka firmanın ilanını gönderiyorum. Tepum demekki bunlardan rahatsızlık duydu haklı olarak.

Bende bu çanta var. Yanlız süngerleri siyah.

Bu çantayı daha birsürü sistemde gördüm ebay'de. Sanırım o dönem üretilmiş bir jenerik bilgisayar çantası. Süngerleri kafanıza göre kesiyorsunuz, nispeten ince bir kasası var, bu şekilde ayrılabiliyor, dış kısmı sert.

Birde şu businessman screenshot yok mu, her bilgisayar reklamının vazgeçilmez unsuru...

gören de bu bilgisayarı alanın cirosu milyarları buluyor sanır. Ulan spektrum almışsın 100 bin liraya, pc alacak paran yok, 10 PRINT " ##" şeklinde çizdirdiğin çubuklara bakıyorsun...

Çevrimdışı ExtMod

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Nisan 2013, 07:18:05 »
Bende bu çanta var. Yanlız süngerleri siyah.

Bu çantayı daha birsürü sistemde gördüm ebay'de. Sanırım o dönem üretilmiş bir jenerik bilgisayar çantası. Süngerleri kafanıza göre kesiyorsunuz, nispeten ince bir kasası var, bu şekilde ayrılabiliyor, dış kısmı sert.

O zaman ince bir bond çanta bulup birazda süngerle biz de bir sinclair laptop sahibi olabiliriz  :) Bilgisayar, adaptör, yazıcı, teyp... herşey bir bond çantaya sığmış. Sinclair'ın küçük teknolojisinin faydalarına güzel bir örnek.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #5 : 18 Nisan 2013, 10:38:48 »
matahari forumdaki Sinclair başlıklarından gaza gelmiş ve ekteki dokümanı yollamış. Sanırım Teleteknik vs Elektrosan olayı gibi birşeylerden dolayı Tepum yememiş içmemiş Sinclair Research'e ağlayıp sızlayıp bir mektup yazdırmış :)

imzayı atanın adını okuyamadım, heather mcInran mı yazıyor nedir?

Bir de "çoğk öneğmliiğ duyuruuuh!" şeklinde bastıra bastıra söylemişler ya :D Süper :D

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #6 : 19 Nisan 2013, 15:25:45 »
Hmm, duyuru tarihi 6 Haziran 1984.
Biz Spectrum 48K'yı Temmuz 1984'de Bil-Merk'den almışız.
Acaba Bil-Merk, Tepum'un yetkili bayisi miydi?
Çünkü, o zamanlar Tepum da, Bil-Merk de Rumeli Cad. üzerinde imiş.
Halen "niye direkt Tepum'dan değil de Bil-Merk'den almışız" diye aklımda bir soru vardır.  :o
Ben "herhalde Tepum direkt perakende satış yapmıyordur" diye kendimce bir açıklama getirmiştim ama duyuruda "Tepum Ltd.den veya yetkili satıcılarından alınız" diye bir ibare var. Demek ki Tepum da direkt perakende satış yapıyormuş diye yorumluyorum.
O halde, aynı cadde üzerinde niye iki satıcı olsun di mi ama???

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Nisan 2013, 15:30:16 »
Birde şu businessman screenshot yok mu, her bilgisayar reklamının vazgeçilmez unsuru...
gören de bu bilgisayarı alanın cirosu milyarları buluyor sanır. Ulan spektrum almışsın 100 bin liraya, pc alacak paran yok, 10 PRINT " ##" şeklinde çizdirdiğin çubuklara bakıyorsun...

;D  ;D  ;D