Gönderen Konu: Oric-1 tanıtım ve inceleme videosu.  (Okunma sayısı 42472 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
  • Retro computing and Cassette enthusiast
Ynt: Oric-1 tanıtım ve inceleme videosu.
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2013, 18:22:07 »
Pe@cer sende artık senin Oric'in tanıtım videosunu çeksen nasıl olur? Cidden o Oric'i ve senin anlatımını görmek istiyorum hem levent bey de tanıtım çekelim demişti ya işte buda o ileride çekilme olsılığı olan videoya trailer olur.

Lütfen :) lütfen :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2013, 20:57:46 »
Pe@cer sende artık senin Oric'in tanıtım videosunu çeksen nasıl olur?

vaktak, lafı azımdan aldın. :) Yapmak lazım ama ben bu işe bir "retrojen kalite standardı" getirmek taraftarıyım. Yani, çekim ortamının hazırlanması, mutlaka cevaplanması gereken sorular, mutlaka kaydedilmesi gereken görüntüler gibi bazı kriterler oluşturma peşindeyim. Böylece çekim sırasında birşey unutmadan, boşa kürek çekmeden düzgün videolar hazırlayabiliriz.

Eğer RAAT sırasında gezi parkı direnişi ortaya çıkmasaydı "retrojen onaylı" videoların ilkine imza atacaktık ama kısmet değilmiş. :D Ama bu yaz bir başlangıç yapabiliriz. En sevdiğiniz makine hakkında tanıtım metninizi hazır tutun, her an başlayabiliriz. :D

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2013, 21:36:31 »
:) Benim Oric yanımda değil malesef. Ama 1 hafta sonra izine ayrılıyorum ve böyle bir videoyu düşüneyim ciddi ciddi :D

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2013, 23:04:24 »
Ben aslında o kalite standardı hakkındada biraz düşündüm, bence arka planda ortada büyük retrojen ikonu ve yazısı olan kenarlarında ise dağınık biçimde retro bilgisayarların resimleri olan güzel bir paravan olmalı(temsili resimleride yayınlamak için hazırlanıyorum), video kalitesi ise en az 480p olmalı, ayrıca bence şimdiden forumda zaten farklı makineler var ve bu başlıkların altına kullanıcılar olarak bilinmesi gerekenler, mutlaka oynanması gereken oyunları,efsane donanımları, dergileri vb. yazmalıyız böylece hem bize kolaylık olur, hem bu bilgilere ulaşmak isteyen herkese kolaylık olur, hemde lp'ye kolaylık olur her retro bilgisayarla ilgili bir video hazırlayacağı zaman ona hazır olarak en azından bir miktar değinilmesi gerekenler listesi verebilir bence.(gerçi söz konusu commodore64 olduğunda laf bana kesinlikle düşmez onun üstaları belli burdan onlara saygılarımı sunuyorum.)

Saygılar Vaktak

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2013, 15:32:07 »
...arka planda ortada büyük retrojen ikonu ve yazısı...

Hah, ben öyle birşey kastetmemiştim :D Buna benzer bir stüdyo kurmak güzel olurdu elbette, ama benim önerim, daha çok video kollektifi şeklinde, yani herkes kendi ortamında çeksin fakat videoların ortak bir dili olursa bir çatı altında daha rahat toplarız diye bir "guideline" oluşturmaktı. Tabii siteye logo ve jenerik videolar da koyarız, isteyen kullanır.

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2013, 15:36:02 »
Bence logo ve jenerik olsun en iyisi biz bu işi bir deneylim ve inşallah katılabilirsem bu seneki 7dx party'de artık bir kurallar bütünü haline getirir bu iş bundan sonra böyle yapılır kardeşim diyebilecek duruma geliriz.Belki bir youtube channel'ı bile açarız foruma bağlı ben gerekli tüm konulardaki mali işlerin hiçbirinden kaçınmam ne katkı gerekiyor ise hepsini yaparım söz :)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2014, 15:32:49 »
Bir tane de Türkçe olarak ORIC-1 reklamı bulunsun bu başlıkta. Ektedir.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2014, 18:00:58 »
Vaaay süpermiş ilk defa görüyorum :)  Nereden buldun? Çok teşekkürler.

Resimde bilgisayarın zerindeki oric-1 logosunu niye gizlemişler anlamadım :)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2014, 18:15:26 »
Nereden buldun?
Elektor Türkçe / Sayı_06 / Ekim1983

Resimde bilgisayarın zerindeki oric-1 logosunu niye gizlemişler anlamadım :)
Resim çok kaliteli değil ve S/B. Acaba tarama esnasında veya S/B çevrimde sakata gelmiş olabilir mi diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2014, 21:29:21 »

Normal Oric-1 logosu aslında pek taramada gidecek gibi değil . Acemice karalanmış gibi geldi sanki :) Gerçi klavyedeki harfler de silinmiş. Sanki oric-1 resminin tamamını elle çizmişler diyeceğim.