Gönderen Konu: Zx Spectrum Türkçe Eğitim Seti (Bizi)  (Okunma sayısı 9652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Zx Spectrum Türkçe Eğitim Seti (Bizi)
« : 20 Mayıs 2013, 22:39:22 »
Bizi daha önce üzerinde çokça konuştuğumuz bir set. Sanırım alco'da tam set (ya da yakın) şekilde mevcut, bende bir iki kaset vardı yanlış hatırlamıyorsam, çekmeceleri karıştırmam gerek.

Ama deneme olsun diye bir kasetin ön/arka şekilde aktarımını yapmıştım. Aslında üşenmeden hepsini yapmak lazım, bu kasetler (ve kasetçalarlar) gün geçtikçe eskiyorlar.

Ekte bizi 53 numaralı ders bulunmaktadır. Matematik sorularını içeriyor. Bir zamanlar bizim evde de vardı, gerçekten de bütün soruları ezberlemiştim. Bilgisayar başında olmak için ders bile çalışabilirdim, o kadar yani!

Madem adet oldu, emülatör lazım ise: http://homepage.ntlworld.com/mark.woodmass/SpecEmu-2.7.b280908.zip   (specemu)

Ayarlar şöyle olmalı:

1.Options menüsünde > options seçin(seçenekler penceresi açılır).
2."Hardware" sekmesinde Model kısmını "Zx Spectrum 48k" seçin.
3."Tape" sekmesinde "Auto play stop", "Edge dedection", "auto load tapes" seçeneklerini seçin (tikleyin).
4. Ok'e basınca makine resetlenir. Bu mesajda eklediğim tzx dosyasını sürükleyip specemu penceresine bırakın, yazılım yüklenecektir. Başlamak için bir tuşa basın. ;)

Çevrimdışı ExtMod

• RAAT
  • Retroman
  • *
Ynt: Zx Spectrum Türkçe Eğitim Seti (Bizi)
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2013, 07:59:11 »
Eklentiyi hemen indirip ilk iki soruyuda çözünce hakikaten yüzümde bir gülümseme meydana geldi. Eski günleri hatırladım bir an.
Müsait bir zamanda kalan sorularada bir bakayım. Denklem falan çözdüğümü hatırlıyorum belki bu testtedir belki de bir başkasında. Bendeki BİZİ kasetlerini iyice bir aramalıyım. Ancak o günlerde oyuna daha meraklı olduğum için üzerlerine oyun çektiğimden şüpheleniyorum.