Gönderen Konu: Pole Position 1982 Namco reklamı :)  (Okunma sayısı 12651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
Pole Position 1982 Namco reklamı :)
« : 21 Mayıs 2013, 01:35:54 »
Pole Position Commercial! (Atari)

Çok eskiden izlemiştim tekrar denk geldi paylaşayım dedim :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Pole Position 1982 Namco reklamı :)
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2013, 15:50:19 »
Yahu harikaymış :D Valla bu reklam bu oyunu bana aldırtırdı :D

Bu oyunun bendeki öyküsü şöyledir:

Yaş kaç bilmiyorum, mahalleye bir atari salonu açılır. Sanırım 3 konsol vardı, cep kadar bir dükkanda. Önce cepteki ilk para makineye atılır. Sonra evde kimse yokken kumbara itina ile boşaltılarak geride 1 kuruş kalmayana kadar pole position'a harcanır. Yaşım küçük olmalı, jetonlar da biraz büyük, çünkü aldığım jetonların avucumun içini tamamen doldurduğunu hatırlıyorum. Tam olarak emin değilim, fakat pole position oynadığım ilk oyun bile olabilir.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2013, 17:28:46 »
Benim de "ataricilerde" oynadığım ilk oyundu. Mahalle aralarındaki atari 2600 + tüplü 55 ekran tv bileşkesinden mütevellit atari salonlarında harçlığımı en çok yiyen 3 oyundan biri buydu. Bizim orda atariciler jeton usulü değil de "atarici abi" nin tuttuğu saate bağlı çalışırdı. Bugünkü yeni nesil de playstation 3 mekanlarında böyle yapıyor. İşin özü galiba değişmedi hiç :)

Diğerleri :
1) Pitfall 2
Pitfall 2 Speed Run - Atari 2600 - Best 100% time (max score): 0:12:47
(Nasıl etki etmişse pitfall 2 nin müziği 30 yıldır aklımdan silinmedi asla. Oyunun adını bir türlü hatırlayamıyordum ki sanırım 1 yıl kadar önce tesadüfen keşfettim.)

2) Tabii ki çok fazla lafa gerek yok : River Raid
River Raid (Atari 2600) gameplay

Atari salonlarında bunlara paramı gömdüğüm dönemlerde bir gün babam eve tamir için bir arkadaşının atari 2600'ünü getirdi.  TV ekranında pole position göründüğü an delirmiştim resmen. Bütün gece oynadığımı, hatta evdekiler yattıktan sonra gizlice açıp oynamaya devam ettiğimi hatırlıyorum. Sonuçta geçici olarak gelmişti eve ve ne kadar oynasam kârdı :)

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2013, 17:38:13 »
75 Atari 2600 Games (VCS)

Şunu da paylaşmazsam olmaz. Tam nostalji :)