Gönderen Konu: "The Oric" ve "Microric" dergilerinin tüm sayıları burada.  (Okunma sayısı 16870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
İlginizi çeker mi bilmem ama , fransızca olarak yayınlanmış "The Oric" ve "Microric" isimli dergilerin yayınlanmış tüm sayılarına bu adreslerden ulaşabilirsiniz.

http://www.defence-force.org/computing/oric/library/lib_magazine/theoric/index.htm
http://www.defence-force.org/computing/oric/library/lib_magazine/microric/index.htm

Théoric magazine (16 mb) height=300 Théoric magazine (19 mb) height=300 Théoric magazine (23 mb) height=300Micr'Oric magazine (10 mb) height=300  Théoric magazine (92 mb) height=300 Théoric magazine (21 mb) height=300 Théoric magazine (20 mb) height=300 Théoric magazine (21 mb) height=300Micr'Oric magazine (10 mb) height=300 Micr'Oric magazine (17 mb) height=300Micr'Oric magazine (38 mb) height=300Micr'Oric magazine (35 mb) height=300

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: "The Oric" ve "Microric" dergilerinin tüm sayıları burada.
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2013, 00:58:35 »
peacer, oric hakkında bilgileri bir araya getiriyorsun, ben çok yakında forumumuza başka Oric'cilerin katılmasını bekliyorum. Eskiden ortamdaki tek spectrumcu ben iken bak şimdi biz 8-10 kişi olduk, sıra oric'de...

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2013, 02:46:16 »
Keşke :)

Ben c64gen.tr ve retrojenle tanışmadan önce türkiye'de Oric adını duyan kişi bulunca bile şaşırıyordum. Belki başka duyanlar da gelir :)

Ekşisözlük'te oric başlığında yazan arkadaşlar var mesela. Ama eskiden kullanıp bırakanlar olmalı çoğunluğu zira mesaj attım geri dönmediler. Sözlüğün kurucusu sedat da (ssg) oric ile ilgili ilk entry'i yazmıştı da ufak bir düzeltme yapmak isteyince yazdığını toptan silerek üzmüştü beni :)  sanırım o da bu forumda yazıyor arada tabi başka bir ssg değilse?

Velhasıl, foruma gelir gelmez Oric için özel bölüm açan Alcofribas'a sözüm vardı Oric bölümünü canlı ve aktif tutmaya çalışıyorum. Yeni açılan bir bölüm olduğundan sürekli Oric başlıkları ile forumu biraz Oric forumuna çevirdiğimin farkındayım ama zamanla daha durulurum herhalde :)

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2013, 12:52:11 »
Bu dergileri 3-4 sene önce abandonware-mag'den indirmiştim. Güzel içerikleri var. Meraklısına tavsiye ederim.

Ben c64gen.tr ve retrojenle tanışmadan önce türkiye'de Oric adını duyan kişi bulunca bile şaşırıyordum. Belki başka duyanlar da gelir :)
Valla Eğitimde Bilgisayar dergileri ve Albim ilanları olmasa ben de duymazdım zamanında. Fakat Oric'in klavyesi, bir bakana bir daha kafasını çevirtip baktırtan cinsten. Frapan bir model, insan hem gözünü alamıyor hem de unutamıyor :)

Aslında dinazor Oric kullanıcıları olmasa bile, belki bizlerden birilerinde Oric hevesi başlar. Ya da ne bileyim; bakarsın haftaya vaktak bitten Oric bulur :) Belli mi olur.

Ekşisözlük'te oric başlığında yazan arkadaşlar var mesela. Ama eskiden kullanıp bırakanlar olmalı çoğunluğu zira mesaj attım geri dönmediler. Sözlüğün kurucusu sedat da (ssg) oric ile ilgili ilk entry'i yazmıştı da ufak bir düzeltme yapmak isteyince yazdığını toptan silerek üzmüştü beni :)  sanırım o da bu forumda yazıyor arada tabi başka bir ssg değilse?
Evet bizdeki ssg o ssg. Ama kendisi aslen CPCperverlerdendir. Diğer sistemlere de saygı ve ilgisini esirgemez.

Velhasıl, foruma gelir gelmez Oric için özel bölüm açan Alcofribas'a sözüm vardı Oric bölümünü canlı ve aktif tutmaya çalışıyorum. Yeni açılan bir bölüm olduğundan sürekli Oric başlıkları ile forumu biraz Oric forumuna çevirdiğimin farkındayım ama zamanla daha durulurum herhalde :)
Oric hakkında istediğin kadar yazabilirsin. Forumu Oric manyağı yapabilirsin. Sonuçta biz bu sistemlere toptan ilgi duyuyoruz. Forumun kuralları ve içeriğine uyduktan sonra hiç düşünme.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #4 : 31 Mayıs 2013, 13:30:19 »
:) O zaman eylemlerim sürecek :D

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
  • Retro computing and Cassette enthusiast
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2013, 14:08:33 »
Bu dergileri 3-4 sene önce abandonware-mag'den indirmiştim. Güzel içerikleri var. Meraklısına tavsiye ederim.

Valla Eğitimde Bilgisayar dergileri ve Albim ilanları olmasa ben de duymazdım zamanında. Fakat Oric'in klavyesi, bir bakana bir daha kafasını çevirtip baktırtan cinsten. Frapan bir model, insan hem gözünü alamıyor hem de unutamıyor :)

Aslında dinazor Oric kullanıcıları olmasa bile, belki bizlerden birilerinde Oric hevesi başlar. Ya da ne bileyim; bakarsın haftaya vaktak bitten Oric bulur :) Belli mi olur.

Evet bizdeki ssg o ssg. Ama kendisi aslen CPCperverlerdendir. Diğer sistemlere de saygı ve ilgisini esirgemez.

Oric hakkında istediğin kadar yazabilirsin. Forumu Oric manyağı yapabilirsin. Sonuçta biz bu sistemlere toptan ilgi duyuyoruz. Forumun kuralları ve içeriğine uyduktan sonra hiç düşünme.

Keşke bulsam ne iyi olur, bakalım hayırlısı retro bilgisayar getiren bir iki kişi var onların geldikleri günleride biliyorum.Bakalım bu hafta birşey olacak mı merakla bekliyorum.Bu arada bu hafta eğer oric bulamazsam ve başka bir marka bulursam buduğum modeli çalışır hale getirip forum üzerinden hediye edeceğim onuda burdan duyurmuş olayım.

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #6 : 31 Mayıs 2013, 17:24:17 »
Haydi bakalım müstakbel Oric kullanıcılarını heyecanla bekliyorum :)

Çevrimdışı hades

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #7 : 31 Mayıs 2013, 19:17:02 »
Hediyelere her zaman açım ve açığım :)
CPC 6128, Spectrum 128K+3, C128, C65, Oric, Msx, 800XL vs.. her türlü 8 Bit ve yan donanım hediyeler itinayla kabul edilir. :D