Gönderen Konu: Sinclair ile ilgili bir Türkçe kaynak daha ...  (Okunma sayısı 28493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
  • Retro computing and Cassette enthusiast
Ynt: Sinclair ile ilgili bir Türkçe kaynak daha ...
« Yanıtla #15 : 20 Haziran 2013, 21:41:30 »
Bu arada benim için bu retro işerinde karşılığın lafı bile olmaz çünkü maksat tamamen camiaya bir katkımız olsun, zaten Nightlord dediği gibi "Eğer herkes kazandigini yine bu pazarda harcayacaksa herkes neden bedava yapmiyor."Ben sonuçta burda kazandığımı yada elime geçen parçaları bu camiaya harcayacağım, yani bir nevi hardware swapper'lık olarak nitelendiriyorum ben bu durumu hem çok farklı konsollarla tanışıyor hemde bunları tamamını biriktirmeyerek daha çok insanın bu konsollara ve donanım ürünlerine ulaşmasına yardım ediyorum.

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #16 : 21 Haziran 2013, 11:37:50 »
Resmen gözlerim yaşardı yahu! Ciddiyim! Pe@ceR ve vaktak'ın yazdıklarını okuyunca resmen gözlerim yaşardı!

Hem vaktak'a hem Pe@ceR'a da bu alicenap davranışları için çok çok teşekkür ediyorum.  :)

Sayın vaktak, adresimi size özelden yazıyorum.

Benim size ne tür birşey gönderebileceğim konusunda da yine özelden yazışırız.

Tekrar teşekkürler.  :)

Çevrimdışı Pe@ceR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #17 : 21 Haziran 2013, 19:29:20 »
:) Ne demek efenim. Hiç spectrum kullanmamış birisine göre kullanıp da kıymetini bilecek biri daha fazla hak ediyordu elbette. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #18 : 25 Haziran 2013, 18:36:40 »
AmonR kargo İstanbul kargo iş merkezine gitti geri döndü bir sorun mu var adreste aynen verdiğin adresi kullanarak ptt kargo ile gönderdim.

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #19 : 26 Haziran 2013, 00:30:20 »
Allah Allah nasıl olur anlamadım. İş icabı yurt dışına çıkmam gerekti ama sekretere tembih ettim bana kargo gelirse teslim almasını. Almamazlik yapmış olamaz. Doğrusu ptt kargo bazen saçmalayabiliyor. Size zahmet olmazsa bir de Aras kargo ile gönderebilir misiniz? Tabii alıcı ödemeli olarak. Teşekürler

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #20 : 28 Haziran 2013, 10:42:27 »
Sevgili vaktak,
Bu sabah ofise ulaştım ve sekretere ilk sorum "kargom geldi mi?" oldu. :)
Evet, bu sefer sağ salim ulaşmış. :)

Konu ile ilgili bir de özel mesaj atıyorum.

Tekrar tekrar teşekkürler. :D

Çevrimdışı vaktak

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #21 : 28 Haziran 2013, 10:44:36 »
Evvet bir retro bilgisayar daha yeni sahibine ulaştı ileride daha çok retro hediyesiyle karşınızda olmak üzere . :) :)

Saygılar Vaktak

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #22 : 28 Haziran 2013, 11:46:07 »
AmonR, umarım kutusunda unutmaz, arada bir açıp çalıştırırsın, bize de yaptıklarını anlatırsın. :)

Oyun bile oynasan, yüklemekten oynamaya kadar anlatılası bir deneyim oluyor artık. Makineler öyle eskidi ki, bizim eski yöntemleri yeniden hatırlayıp hatta bazen baştan öğrenmemiz gerekiyor.

Çevrimdışı AmonR

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #23 : 02 Temmuz 2013, 11:37:59 »
Haklısın sevgili Ref. Fırsat buldukça kullanacağım ve deneyimlerimi mümkün mertebe sizlerle paylaşacağım.  :)
Zaten sanırım daha önce de belirtmiştim, ben ne "koleksiyonerim" ve de "satıcı", ben "kullanıcıyım".  ;D

Bu arada, Spectrum +2'yi TV'ye takıp denedim. Görüntü tamam, tuşlar basıyor, fakat kaset-çaları çalıştıramadım.
Sanırım sevgili vaktak'ın kaset lastiğini sıcak suda bekletme yöntemi geçici bir çözüm olmuş. Eninde sonunda lastiği değiştirmek gerekecek.

Gelişmeleri asıl konu başlığında paylaşırım:
http://retrojen.org/pano/index.php?topic=386.0