Gönderen Konu: Retro ve Klasik Oyun Konsolları ile ilgili Youtube kanalım.  (Okunma sayısı 21400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
  • Bazı Retro Şeyler @youtube
Merhabalar,
Yıllardır ilgi duymama rağmen son 4-5 yıldır elimden geldiğince oyun tarihine damga vurmuş retro konsolları toplamaya çalışıyorum. Bunu yaparkende bir çok kaynaktan bilgi ediniyorum. Kendi yararlandığım kaynaklar çoğunlukla yabancı dil de olduğundan herkesin bu kaynaklardan yararlanamadığının farkındayım. Ben de elimden geldiğince bu kaynaklardan edindiğim bilgileri ve kendi tecrubelerimi görsel bir şekilde youtube üzerinden türkçe olarak paylaşıyorum yani
retro oyun ve konsollara ilgi duyan arkadaşlara  içerik sunmaya çalıştığım bir kanalım var.

Kanalımla ilgili güncellemeleri hali hazırda nintendocu ve commodore.gen.tr forumlarından arada sırada da donanım haberden duyurmaktayım. Bu siteden henüz haberim oldu ve saydığım siteleri/forumları takip etmeyen kişilerinde kanalımdan haberdar olmalarını istedim.

Retro Oyunla ilgili iseniz az çok ilgileneceğinizii sanıryorum: abone olarak ve beğenerek son yüklenenlerden düzenli bir şekilde haberdar olabilir, destek verebilirsniz.

KANAL LİNKİ :
http://www.youtube.com/user/cengizermis1
FACEBOOK SAYFASI:
https://www.facebook.com/cengizsretrogameroom
Bazı Retro Şeyler @youtube:

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Ynt: Retro ve Klasik Oyun Konsolları ile ilgili Youtube kanalım.
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2013, 19:58:02 »
Hoşgeldin! Özellikle Vectrex incelemesi iyi olmuş. Bende de Ref'den yadigar çalışan bir tane var. Şanssız ama çok klas bir cihaz.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2013, 21:00:39 »
Hoşgeldin! Özellikle Vectrex incelemesi iyi olmuş. Bende de Ref'den yadigar çalışan bir tane var. Şanssız ama çok klas bir cihaz.
Hoşbulduk! Yurtdışında değerini bilen insanların sayısı hiçde az değil ama şanssız bir dönemde piyasaya çıkmış yapacak bişey yok. Vectrom kartuş almak istiyorum maddi olarak müsait olduğumda siz kullanıyormusunuz?
Ref kimdir bu arada?

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2013, 21:09:04 »
Vectrom kartuş almak istiyorum maddi olarak müsait olduğumda siz kullanıyormusunuz?
Maalesef henüz ona sıra gelmedi.

Alıntı
Ref kimdir bu arada?
Bu soruya yanıt vermek kolay değil. Lakin kısaca "Türk Retro Tarihi'nin en renkli simalarından biridir" diyebiliriz. Bak kendisinden bahsetmiş.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2013, 01:23:10 »
Bu soruya yanıt vermek kolay değil.

Elbette değil! Ben bile henüz keşfedemedim, kendime giden yolda ağır ağır ilerliyorum :)

Cengiz'in kanalını kendine "retrocu" diyen herkes biliyordur diye tahmin ediyorum. Hem aygıt çeşitliliği hem de video sayısının sürekli artması etkileyici.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Ekim 2013, 15:55:19 »
 Hosgeldin cengizermis.

Daha once, hazirlamis oldugun videolari izlememistim. Bir goz atinca gayet basarili oldugunu gordum, gercekten. Ozellikle akici anlatim amator videolarin zayif tarafidir, senin videolarinda boyle bir zayiflik mevcut degil. Ustelik kaliteli bir turkce kullanimi yani sira jargona da bagli kalinmis, en azindan izledigim videolarda durum boyleydi.

Ref' e gelince, yanginda ilk kurtarilacak demir basimizdir. Mizanpaji cok meshurdur, parmaklarini yersin hani oyle boyle degil...
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Ekim 2013, 18:15:56 »
Hosgeldin cengizermis.

Daha once, hazirlamis oldugun videolari izlememistim. Bir goz atinca gayet basarili oldugunu gordum, gercekten. Ozellikle akici anlatim amator videolarin zayif tarafidir, senin videolarinda boyle bir zayiflik mevcut degil. Ustelik kaliteli bir turkce kullanimi yani sira jargona da bagli kalinmis, en azindan izledigim videolarda durum boyleydi.

Ref' e gelince, yanginda ilk kurtarilacak demir basimizdir. Mizanpaji cok meshurdur, parmaklarini yersin hani oyle boyle degil...
Merhabalar
Olumlu yorumlar için teşekkür ederim. akıcılığı bozan kısımları keserek atıyorum. Yoksa biyere yazmadığımdan çekimden önce, aynı yerlerde dönüp dolaştığım çok oluyor. Videolarıma her hafta 1-2 tane ekleniyor. bi kısmını derleyip bi başlık altında vurgulmak istiyorum.
hoşbulduk diyerek şimdilik sonlandırıyorum mesajı. Bi atari 2600 jr modu var yapmam gereken havya ısındı :D

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2013, 19:39:28 »
Bir goz atinca gayet basarili oldugunu gordum, gercekten.

Freud diyor ki, eğer cümle içinde "gerçekten" kelimesi kullandıysan yalan söylüyorsundur, gerçekten.

Ehu, şimdi güzel bir paradox ortaya çıktı işte.

Çevrimdışı Cengiz Demir

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2013, 20:08:54 »
Hoşgeldin adaş..  ;)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2013, 21:31:23 »
 Dogru soyluyorum, gercekten  ;D
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2013, 23:59:14 »
Hoşgeldin adaş..  ;)
Hoşbulduk:D buraya da geldim.