Gönderen Konu: Retron 5 - Tam İnceleme ve Kutudan Çıkış  (Okunma sayısı 30011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Retron 5 - Tam İnceleme ve Kutudan Çıkış
« : 09 Haziran 2014, 19:04:28 »
Baktım Cengiz'den ses seda yok, atik davranayım dedim :))

Hepsi birarada konsol sınıfının son temsilcisi Retron 5

Retron 5 Unboxing & Impressions - 2014 HD

Retron 5 - Full Review & Gameplay Footage - 2014 HD

Çevrimdışı coze

• RAAT
  • Retroman
  • *
Ynt: Retron 5 - Tam İnceleme ve Kutudan Çıkış
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2014, 18:48:17 »
valla ilginc bir konsept. review'i yapan elemanda cok olumlu konusmus. ama amazon'da yerden yere vuruyorlar. Uretim kalitesi ve QA yeterli degil gibi. Zaten stok bitmis. Eger ayakta kalirlarsa uretim bandi / kalite kontrol sistemlerini oturttuktan sonra denemek lazim.

http://www.amazon.com/Hyperkin-RetroN-Gaming-Not-Machine-Specific/product-reviews/B00DZIX3CQ/ref=cm_cr_pr_hist_1?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0&sortBy=bySubmissionDateDescending

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2014, 23:42:27 »
Uretim kalitesi ve QA yeterli degil gibi.

Bana da tam tersi gibi gelmişti, sonuçta bu ürün tam anlamıyla retrofit bir ürün. Görüntü snes konsolları andırıyor, kartuşlar gayet güzel şekilde dizilmiş, anakarta uydurmak için birini götünden, birini alttan, biri yandan sokmak zorunda değilsiniz. Elbette kabı çinde falan üretmişlerdir, buna kim laf edebilir ki?

Ama konsept çok saçma. Bu zekice fikirleri kim buldu acaba? "Abi bi makine yapıcaz, nintende ve sega makinelerin kartuşlarını takıp oynıycan". 5.sürüme gelmeleri bile bir mucize.

Çevrimdışı coze

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2014, 04:07:00 »
Elbette kabı çinde falan üretmişlerdir, buna kim laf edebilir ki?

Elbette Cin konusunda bir sakinca yok, ama amazon'da cok fazla DOA goruyorum. Cin'de uretim yapip cok kaliteli is yapanlarda var. Burada acikca biraz ucuza kacilmis.

Ama konsept çok saçma. Bu zekice fikirleri kim buldu acaba? "Abi bi makine yapıcaz, nintendo ve sega makinelerin kartuşlarını takıp oynıycan". 5.sürüme gelmeleri bile bir mucize.

Bence super bir konsept. Daha dun knights of the round, Thunderblade vs videolarina bakip ah bir konsol ortami kursam mi acaba diye ic geciriyordum. Burada konsol bulmak kolay, konsolu kuracak yer bulmak zor. 5'i bir arada bir konsol (emulasyonda olsa) cok cazip bir secenek. Kalite konusunda citayi biraz yukselmis gordugumde direk alirim.
USB/CF rom destegi de olsa guzel olur tabi ama orasi biraz daha fazla yatirim istiyor sanirim, bence olmasa da olur. Kartustan bol ne var :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2014, 08:48:01 »
USB/CF rom destegi de olsa guzel olur tabi ama orasi biraz daha fazla yatirim istiyor sanirim, bence olmasa da olur. Kartustan bol ne var :)

Kafam iyice karıştı. USB/CF'den rom yükliyim diyorsan, laptop'da emülasyon yapmaktan ne farkı var anlamadım?

Yok, oynadığın oyunları o an snapshot falan yapsa, ya da save dosyalarını yazsa falan diye diyorsan bu orjinal konsol'a bir alternatif olabilir. Yine laptop'a çıktık gerçi.

Kaldı ki, senin gönderdiğin amazon linkinde okuduğuma göre, retroN5 android işletim sistemi üzerinde emülasyon yapıyormuş. O anda kart içeriklerini okuyor, onu bir imaj dosyası haline getirip emülatör üzerinde çalıştırıyormuş. Bu doğruysa iyice tuhaf.

Amaç emülasyon yerine orjinal donanımı kullanmak ve orjinal tadı almak değil mi? Yani burada bazı konsept boşlukları var bence. Problem "normalde 1 metrekare kaplayacak 7-8 konsolu 40 cm2 kaplayacak hale getirmek" değil bence.

Tabii burada "legal emülasyon" konusuna girebiliriz, ileride bir hükümetin rom imajlarını ev ev gezerek sildiğini görürsem retron çok mantıklı olacaktır. Kartuşu olan takar oynar :D

Çevrimdışı coze

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2014, 09:58:22 »
Kafam iyice karıştı. USB/CF'den rom yükliyim diyorsan, laptop'da emülasyon yapmaktan ne farkı var anlamadım?

laptop'a pad bagla, emulator kur, pixel perfect goruntu ayarla vs gibi angarya isler disinda pek bir farki yok evet.

Alıntı
Amaç emülasyon yerine orjinal donanımı kullanmak ve orjinal tadı almak değil mi? Yani burada bazı konsept boşlukları var bence.

Hayir degil. Emulasyon ile orjinal'e en yakin tadi almak. Eski/bozuk konsol derdiyle ugrasmamak.

Alıntı
Problem "normalde 1 metrekare kaplayacak 7-8 konsolu 40 cm2 kaplayacak hale getirmek" değil bence.

metrekareye ayda 800$ verince goruselim kardesim. Hah hah fakirler sizi ya :)
(ayrica 7-8 konsolu 1 metrekareye sigdirdigin cozumu gormek isterim. Padler, ekran(lar) vs hepsi beraber)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • ae unutmadan
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2014, 12:56:29 »
metrekareye ayda 800$ verince goruselim kardesim. Hah hah fakirler sizi ya :)
(ayrica 7-8 konsolu 1 metrekareye sigdirdigin cozumu gormek isterim. Padler, ekran(lar) vs hepsi beraber)

heheh, bu durumda retron japonyada yaşayan zengin oyun tasarımcıları için mi tasarlanmış diyorsun? :D

Çevrimdışı coze

• RAAT
  • Retroman
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2014, 13:05:40 »
Ya yok o degil de eski konsollarin derdiyle (yok onun pini yamuldu, kartus yuvasi paslandi vs) ugrasmadan 15 saniye icinde haggar'i alip doug'un kafasini beynini patlatabilecegim bir aletin piyasasi var bence ... Konsol vs ile ugrasmaktan bunalmis, sadece oyun oynamak isteyen bir kesim var bence (mesela ben)