Gönderen Konu: Zeki Alasya - Amstrad CPC 464  (Okunma sayısı 12111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AerA

• Retromanik
Zeki Alasya - Amstrad CPC 464
« : 08 Mayıs 2015, 22:27:47 »
Komik bir insandı.
Ülkem insanı teyp kasetinden "tiyatro" yu onun sayesinde tanıdı.
Benim için anlamı biraz daha farklıdır. Sizin Amstrad Ekim 1988 sayısında Fruity Frank tanıtımı yapmıştı.
Onun yorumlarını okuyunca babama oyunu aldırmıştım.
Huzur içinde yatsın.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Zeki Alasya - Amstrad CPC 464
« Yanıtla #1 : 09 Mayıs 2015, 02:26:01 »
biz sinemaseverler için büyük bir kayıp, ayrıca, kötü gidişata dur diyen bir kişi daha aramızdan ayrıldı ve artık daha yalnızız.

ayrıca dip not, bu fotolarda pek anlaşılmıyor ama, bu serideki diğer fotolarda joystick'i hep ters tuttuğunu hatırlıyorum, yani kablo kendine bakacak şekilde... başkası mıydı yoksa o?

Çevrimdışı cengizermis

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
  • Bazı Retro Şeyler @youtube
« Yanıtla #2 : 09 Mayıs 2015, 08:25:46 »
@ref aynen öyle bu fotoğraflar olması lazım.
Bazı Retro Şeyler @youtube:
http://www.youtube.com/user/cengizermis1

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #3 : 09 Mayıs 2015, 09:44:18 »
Toplumsal hafızamızdan bir kayıp daha. Allah rahmet eylesin.

Ajda Pekkan, Bülent Ersoy, Cüneyt Arkın gibilerine uzun ömürler diliyorum...

Herkes toplu mu ölüyor ne?

İyice yaşlandık yaw...

Çevrimdışı wizofwor

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Mayıs 2015, 11:25:57 »
Çok değerli bir insanı kaybettik. 80'lerde 90'larda güldürürken öğretmek diye bir klişe vardı. O zaman kof bir slogan olarak geliyordu. Şimdiki güldürürken yozlaştıran komedyenlere bakınca bu sloganın anlamını daha iyi anlıyor insan. Hakikaten alttan alttan, gözüne sokmadan, topluma bir şeyler verilmeye çalışılıyormuş.

Zeki Alasya'nın model tren kolleksiyonu olduğunu duymuştum. Acaba o trenlere ne olacak? İnşallah, bu sayfalarda daha önce konuluşulan örneklerde olduğu gibi önce bir hurdacıya oradan da bit pazarına gitmezler.

O joystick'i ters tutan da başkasıydı diye hatılıyorum.
Gosub ile gidilen yerden goto ile dönen adam

Çevrimdışı nightlord

• RAAT
  • Tedavideki Retromanik
  • *
    • Night Network
« Yanıtla #5 : 10 Mayıs 2015, 00:00:24 »
bu mesaj kaygili komedi tartismasinda sanirim cem yilmaz'in soyle bir tespiti vardi: espri yapiyosun, icinde mesaj var ama espri komik degil. o espriyi "ama icinde mesaj vardi" diye savunmak kurtarmiyor. Espri once komik olacak.

Iste devekusu kabare icinde mesaj varsa da "once komik" olan esprileri yapabilen ender gruplardan biriydi. Zeki Alasya yalnizca komedyenligi ile degil baska pekcok niteligi ile de memlekete arti deger olmus cok degerli bir kisiydi. Cok buyuk bir kayip.

Çevrimdışı Gokhan Ozkan

• Retroman
« Yanıtla #6 : 11 Mayıs 2015, 19:30:04 »
Çok değerli bir insanı kaybettik. 80'lerde 90'larda güldürürken öğretmek diye bir klişe vardı. O zaman kof bir slogan olarak geliyordu. Şimdiki güldürürken yozlaştıran komedyenlere bakınca bu sloganın anlamını daha iyi anlıyor insan. Hakikaten alttan alttan, gözüne sokmadan, topluma bir şeyler verilmeye çalışılıyormuş.

Zeki Alasya'nın model tren kolleksiyonu olduğunu duymuştum. Acaba o trenlere ne olacak? İnşallah, bu sayfalarda daha önce konuluşulan örneklerde olduğu gibi önce bir hurdacıya oradan da bit pazarına gitmezler.

O joystick'i ters tutan da başkasıydı diye hatılıyorum.
Zeki Beyin bahsettiğiniz gibi bayağı büyük bir tren koleksiyonu ve kurgusu bulunmaktaydı. Kendisi  Marklin marka model trenler meraklısıydı ve onların koleksiyonunu yapıyordu. Model trenciler kulübünün bir üyesiydi. Kendisiyle Modeltrenciler kulübünün bir etkinliğinde kısa da olsa tanışma fırsatı bulup, trenleri hakkında bilgi almıştım.