Gönderen Konu: Yeni logolar ve imgupload eklentisi  (Okunma sayısı 9811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lumina

• Yönetici
  • Retro Meraklısı
  • *
Yeni logolar ve imgupload eklentisi
« : 12 Ocak 2016, 11:44:33 »
Gönderilerinize gömülü resim ekleyebilmek için "temel resim yükleme modu" eklenmiştir. Bu araç javascript ile mesaj yazımı sırasında gömülü resim eklemektedir. Bu araç ile eklenen resimler postimage.org sitesinde tutulmaktadır. Bu sunucunun retrojen ile bağı yoktur.

Önemli resimler için hala "ekler ve diğer seçenekler" kısmından "dosya ekle" seçeneğini tercih ediniz, "dosya ekle" seçeneği ile seçilen resimler retrojen sunucularında tutulmaktadır.

Ilky, Fulgrim, Leventyurt ve Caisson'un daha önce gönderdiği fakat ekleme fırsatı bulamadığım logolar forumumuza eklenmiştir. Şu anda kayıtlı logo sayısı 20 olmuştur, özel logo gösterim oranı %5 civarıdır.

Çevrimdışı gibraltar

• Retro Meraklısı
Ynt: Yeni logolar ve imgupload eklentisi
« Yanıtla #1 : 12 Ocak 2016, 12:02:02 »
Daha evvelden söylendiyse kaçırmış olabilirim, bu kullanıcı logolarının bir arada görüntülenebildiği bir web sayfası var mı? Kullanıcıların logo üretebilmeleri için kıstaslar (en, boy, dosya biçimi, renk paleti vs.) nelerdir? Teşekkürler.
Bilgehan Korkmaz

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2016, 15:22:15 »
@gibraltar

http://retrojen.org/pano/index.php?topic=878.0

logo tasarım başlığına bakabilirsin

Çevrimdışı ilky

• Retroman
  • Not the Messiah
« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2016, 17:34:23 »
Daha evvelden söylendiyse kaçırmış olabilirim, bu kullanıcı logolarının bir arada görüntülenebildiği bir web sayfası var mı?
Kullanımdaki logolara bir arada bakmak, neleri yapmaya gerek yok; neler çoktan yapılmış görmek için iyi oluyor. Ben deneme yanılma ile 20 logoya ulaştım, sanırım hepsi bu. Word dosyası olarak kaydettiğimden, png ve gifleri kurtarmadım.

Temel Resim Yükleme Modu kullanışlı bir yenilik olmuş, geçenlerde manuel olarak yapmıştım. Aynı resmi iki kere yükleyeceğime, aynı resmi iki kere yüklesin :)
Heidegger, Heidegger was a boozy beggar who could think you under the table.

Çevrimdışı fullgrim

• Retro Meraklısı
    • Adventure Attacks!
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2016, 00:35:02 »
Ilky, Fulgrim, Leventyurt ve Caisson'un daha önce gönderdiği fakat ekleme fırsatı bulamadığım logolar forumumuza eklenmiştir. Şu anda kayıtlı logo sayısı 20 olmuştur, özel logo gösterim oranı %5 civarıdır.

Benim gönderdiğim logo zaten hep görünüyordu, yoksa sadece ben mi görüyordum diyeceğim ama Firefox önbelleğim hep temiz.

Aktif kullanıcı sayısı 2 elin parmaklarını geçmeyen bu ortamda 20 logo oldukça iyi bir sayı aslında.

Çevrimdışı gibraltar

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2016, 22:25:44 »
Ref ve İlky teşekkürler.
Arada bir ilham geldiğinde basit 2d grafikler karalıyorum, bu başlık aklımda bulunsun. :)
Bilgehan Korkmaz