Gönderen Konu: Alco'nun Arcade Hazinesi  (Okunma sayısı 40899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
Alco'nun Arcade Hazinesi
« : 29 Haziran 2014, 20:09:07 »
Evet, bugüne kadar; Arcade olayına, doğru düzgün yapmak için çok emek isteyen bir iş olmasından dolayı pek de ilgili olmadığımı siz de farketmişsinizdir. Lakin, durum aslında hiç de öyle gözüktüğü gibi değil. Olaya çoktan bodoslama daldım ama belki yanlış yerden dalmış olabilirim. İspatı ektedir.

Şaka bir yana, bugün odada biraz araştırma yaparken bunlar çıktı karşıma. Sonradan hatırladım nereden geldiklerini. 4-5 sene kadar önce, AmigaTurk'de birisi, retro malzeme satış ilanı yayınlamıştı. Ben de hemen olaya atlayıp Gültepe'ye adamın(eski bir Commodore tamircisi imiş) yerine gitmiştim ve bir araba dolusu malzeme almıştım. İçlerinde bunlar da vardı.

Şimdi bu arcade malzemeleri heba olmasın diye, geriye üç nal bir at bulmak kaldı.

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
Ynt: Alco'nun Arcade Hazinesi
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2014, 20:26:16 »
...Gültepe'ye adamın(eski bir Commodore tamircisi imiş) yerine gitmiştim ve bir araba dolusu malzeme almıştım...

Boyle deyince aklima direkt kangoo geliyor :D Sanki renault  butun hacimli retro vurgunlarin sponsorlugunu aldi anasini satayim. Tabii konuyu "Aman negzel herke$ yuzume guliy" tarzi forum seven yeni yetme dingiler anlamayacaktir.

Yaslaniyoruz be...
Sahip oldukların zamanla sana sahip olur.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2014, 21:03:35 »
Boyle deyince aklima direkt kangoo geliyor :D Sanki renault  butun hacimli retro vurgunlarin sponsorlugunu aldi anasini satayim.
Çoook eskilere gittin be! Burada bile sınırlı sayıda hatırlayan çıkar :)

Benim toplam 3 tane depo veya depo gibi dolu yer boşaltma maceram oldu. Üçünde de birader yanımda idi ve eminim ki bugün bile kulaklarımı çınlatıyordur.

1-) 2006 model Renault Clio ile 2007-2008 zaman diliminde Mecidiyeköy'de bir evden arabayı ağzına kadar dolduracak kadar retro malzeme almıştım. Arabanın içi ve bagajı ağzına kadar doluydu. Çok makina vardı. Bir sürü de dergi bulmuştum. Bu bağlantıyı bana SSG ve TRDMS sağlamıştı :)

2-) 2000 model Opel Vectra 2.0 ile 2009 civarında bu bahsettiğim malzemeleri Gültepe'den almıştım. Araba ağzına kadar değilse bile epey doluydu. Zaten bagajı ve içi düşünülünce epey büyük bir araç. Bu bağlantıyı Amigaturk'den bulmuştum.

3-) 2012'de Kadıköy Tanzimci'nin deposunu, 2011 model Opel Astra Sedan ile 3 günde boşaltmıştım. Çok malzeme vardı ama bir sürü de sıfır kutulu disket ve disket kutusu vardı. Haliyle bunlar çok yer kaplıyordu. Bu bağlantıyı bana hem birader hem matahari sağlamıştı. Zaten Tanzimci'yi de 12-13 yaşımdan beri tanıyordum.

Toplam günahım bu kadar sanırım. Aklıma gelirse yazarım. İyi oldu bana da, bu vesile ile bir döküm yapmış oldum.

Alıntı
Yaslaniyoruz be...
Ona ne şüphe! Zaten öyle olmasa burada bu muhabbetleri yapar mıydık bro :)

Çevrimdışı doMiNO

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2014, 03:59:34 »
Alıntı
Boyle deyince aklima direkt kangoo geliyor

Alıntı
Burada bile sınırlı sayıda hatırlayan çıkar :)

Hafızam son derece zayıftır ama okurken benim de aklıma aynı şey geldi. Hatta "dur şuna kangoo ile ilgili bir espiri yapayım" diye düşünürken shaxın konudan bahsettiğini görünce hafızamın sandığımdan çok daha zayıf olduğunu anladım. :)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2014, 05:18:15 »
 Yenileri uyandirmak (Dingil tayfaya degil tabii, taze kan kivaminda olanlari), eskilere de hatirlatmak adina "dandan" anahtar kelimesini ortaya edip birakiyorum. Bu anahtar kelime ile cgtr' nin ultra sicak kanki$ko ortaminda yapacaginiz aramalar, sizi acayip ticari aksiyonlarin dondugu bir dunyaya indirecek.

Tabii isin daha da derinlerine inmenin tek yolu irc ya da RAAT gibi daha da underground ortamlara sizmak olacaktir. Harbiden yahu, acayip underground olasim geldi birden. Ayrica bakin domino negzel saatler seciyor muhabbet icin, siz de oyle yapsaniza :)

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2014, 14:22:15 »
Alco, bir sonraki ganimet avında bana da haber ver, işi gücü bırakıp seyretmeye gelmek istiyorum :)

Hatta bu tarz yağmalamalar, o anı ölümsüzleştirmek mahiyetinde kameraya alınsa harika olurdu...

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2014, 13:54:55 »
Ayrica bakin domino negzel saatler seciyor muhabbet icin, siz de oyle yapsaniza :)
Domi de sen de tam sopalıksınız ha! Aylarca ortada yoksunuz! Sonra ne zaman bir etkinlik oluyor, hop Domi ortaya çıkıyor. Ne zaman ikircikli bir konu oluyor, hop Shax ortaya çıkıyor :) Normal zamanda da katılımda bulunsanıza kardeşim! Bu forum su ile çalışmıyor :))

Alco, bir sonraki ganimet avında bana da haber ver, işi gücü bırakıp seyretmeye gelmek istiyorum :)

Hatta bu tarz yağmalamalar, o anı ölümsüzleştirmek mahiyetinde kameraya alınsa harika olurdu...
Şaka mı diyorsun bilmiyorum ama cidden çok güzel bir fikir. Fakat sorun şu ki; bu tür olaylar birkaç senede bir ortaya çıkıyor ve çok çok hızlı davranmak gerekiyor. Satıcı ile "pazarlık" veya "şunu ayrı satar mısın" minvalinde bile mesajlaşmadan hemen adres alıp, gidip yüzyüze konuşacaksın. Haliyle çekim de yapacak birilerini denk getirmek çok zor.

Yukarıda bahsettiğim depo olaylarında, Tanzimci hariç bu şekilde davrandım. Sonuç olarak bu şekilde davranılması gerektiğinden de artık iyice eminim. Tanzimci ise çok komik bir şekilde gelişti. Bir tarihte matahari ona uğruyor ve "o günlerden kalma dergiler biraz birşeyler var ilgilenir misin" teklifi alıyor. Fakat kendisi ilgilenmek istemediği için teklifi bana iletiyor. Ben de çok uzun zaman bunu sürüncemede bıraktım. Sonra birgün benim birader, Kadıköy'ün otantik yerel esnafını fotoğraflama amaçlı Tanzimci'ye uğruyor ve benden bahsediyor. O da matahari'ye yaptığı teklifi bana iletmesi için biradere yapıyor. Daha bitmedi :) Aradan yine epey bir zaman geçiyor. Birgün biraderle ofise gelmek üzere vapur iskelesinde beklerken, anahtarları evde unuttuğumuzu farkediyoruz. Sonra "madem evden çıktık, bugün ziyan olmasın, yaklaşık bir yıldır sürüncemede olan şu Tanzimci işini bir halledelim, en azından işe yarar birşey var mı yok mu bakalım" diyoruz. Sonuçta birkaç dergi ve birkaç retro malzeme bulur muyuz diye belki bir seneden fazla bekletip gittiğimiz yerden, 3 günde ancak çıktık :)

Bak işte bu fotoğraflansaydı müthiş ötesi olurdu; 20 yıldır ellenmeyen sıfır Sesu ağda, pratik mangal ve seyyar TV anteni kolileri arasında onlarca retro hazine. Tozu ve pisliği anlatmıyorum.

Hala istekli misin :)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #7 : 01 Temmuz 2014, 14:12:44 »
ya bu hikaye harika, böyle bir gömü bulursanız kamerayla olay yerine gelmeye gönüllüyüm :D

ödeme mi? aman Alco, birkaç sinclair'in lafı mı olur?

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Temmuz 2014, 21:31:26 »
Şaka mı diyorsun bilmiyorum ama cidden çok güzel bir fikir. Fakat sorun şu ki; bu tür olaylar birkaç senede bir ortaya çıkıyor ve çok çok hızlı davranmak gerekiyor. Satıcı ile "pazarlık" veya "şunu ayrı satar mısın" minvalinde bile mesajlaşmadan hemen adres alıp, gidip yüzyüze konuşacaksın. Haliyle çekim de yapacak birilerini denk getirmek çok zor.

Şaka falan değil, aşırı ciddiyim :)

Bak işte bu fotoğraflansaydı müthiş ötesi olurdu; 20 yıldır ellenmeyen sıfır Sesu ağda, pratik mangal ve seyyar TV anteni kolileri arasında onlarca retro hazine. Tozu ve pisliği anlatmıyorum.

"Seeesuuuu, seeesuuuu... Modern bayanın tutkusu" nağmesi çınladı kulaklarımda ;)

(Aslında burada "primitif erkeğin tutkusu" deseler daha iyi olurdu, sonuçta erkeğin işine geliyor bu işkence :) )

Hala istekli misin :)

Hem de nasıl!

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #9 : 02 Temmuz 2014, 00:49:56 »
 Aha simdi de Rebul kolonya geldi aklima. Acayip duygulara surukluyorsun bizi alco.
Normal zamanda da katılımda bulunsanıza kardeşim! Bu forum su ile çalışmıyor :))
Baktik olmadi deniz feneri bir banner atar bize, koyariz koseye.  Yureklerimiz isinir fenerin isigi ile, degirmen de doner.

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2014, 01:59:23 »
Aha simdi de Rebul kolonya geldi aklima. Acayip duygulara surukluyorsun bizi alco.

PeReJa kolonyayı da hatırlarsın sen ;)

Çevrimdışı Shax

• Yönetici
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #11 : 02 Temmuz 2014, 02:14:25 »
 Elite kolonya tabii. Her daim misafirlerinizden bir adim ileride olun :P  Rebul kokan bir vurgunu da var gibi kalmis aklimda alco' nun.

Çevrimdışı Alco

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2014, 03:40:50 »
PeReJa kolonyayı da hatırlarsın sen ;)

Elite kolonya tabii. Her daim misafirlerinizden bir adim ileride olun :P  Rebul kokan bir vurgunu da var gibi kalmis aklimda alco' nun.
Sahurcular hemen belli oluyor!

Evet, rebul olayı gerçek ve bizati Tanzimcideki bu olayın bir parçasıdır. Fakat en bomba kolonyasının adını söylüyorum şimdi: Yalova Geceleri! Gerisini hayalgücünüze bırakıyorum artık :))

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2014, 10:34:40 »
@Alcofribas

Özetle, Allah'ın sevgili kulusun ;)

Çevrimdışı yavuzg

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #14 : 02 Temmuz 2014, 13:05:37 »
Donkey Kong joystick olur o siyah toplardan...

Geçende aliexpress'den ucuz joystick getirttim (seimitsu çakması ZIPPY, süper joysticktir ama) DK projem için, ama topu DK için büyük. Sonra arcadeshop.de'den küçük siyah top sipariş ettim.

Daha önce söyleseydin senden alırdım bi top (Şimdi Shax girer devreye bu cümleden sonra :) )