Gönderen Konu: Speccy dünyasından kümülatif haberler  (Okunma sayısı 26448 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
Ynt: Speccy dünyasından kümülatif haberler
« Yanıtla #120 : 10 Aralık 2019, 23:45:28 »
bu yandex yarışmasına benim yeni gördüğüm/duyduğum bir grup katılmış ve üst üste gayet güzel oyunlar koymuşlar.

Bugün gruplarda bu oyun tartışılıyor.. Ben özellikle göl bölümünü sevdim, batıp çıkması, sığ yerlerde ayağından sular sıçraması, yansımalar vb, 80'lerde kesin hit olacak bir oyun.

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #121 : 11 Aralık 2019, 08:54:54 »
Speccy'nin Shadow of The Beast'i gibi olmuş. Bu arada kadın ten rengi tayt mı giyiyor yoksa ben mi yanılıyorum? ;)

Çevrimdışı Ref

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • Advanced User Simulator
    • ae unutmadan
« Yanıtla #122 : 11 Aralık 2019, 10:16:46 »
Speccy'nin Shadow of The Beast'i gibi olmuş. Bu arada kadın ten rengi tayt mı giyiyor yoksa ben mi yanılıyorum? ;)

üstte büstiyer gibi bişey, altta gstring giyiyor. savaşa gitmek için çok uygun bir kıyafet elbette.

Çevrimdışı gibraltar

• Retro Meraklısı
« Yanıtla #123 : 11 Aralık 2019, 14:15:02 »
üstte büstiyer gibi bişey, altta gstring giyiyor. savaşa gitmek için çok uygun bir kıyafet elbette.

Metal Gear Solid 5'de hideo kojima denen tuhaf adam da Quiet isimli bir kadın sniper karakteri neredeyse cıbıl yapmıştı. bu karakter bana onu hatırlattı.
"neden cıbıl abi?" sorusunu geçiştirebilmek için de oyun içine yedilirimiş ciddi bir hikayesi var karakterin. burada anlatmayayım, daha oynamamış olanlar vardır.
Bilgehan Korkmaz

Çevrimdışı witchdoktor

• RAAT
  • Normalleşmiş Retroman
  • *
« Yanıtla #124 : 11 Aralık 2019, 16:10:19 »
Valley of Rains bence rahatlıkla Speccy yarışmasının galibi olur. Düşük framerate sırıtmıyor, tasarım çok iyi, parallax efektleri güzel, oynamadım ama oynanabilirlik Shadow of The Beast'ten iyi gibi. Yarış oyunu (Drift) ile birlikte finale oynar.  Bu oyunlar Amstrad'a da kolay port edilebilir gibi...

Çevrimdışı doMiNO

• RAAT
  • Retro Meraklısı
  • *
« Yanıtla #125 : 12 Aralık 2019, 02:05:52 »
Geçen gün Drift'in videosunu izlemiştim. Drift Spectrum için oldukça iyi bir oyun gibi görünüyordu ama diğer taraftan "ben Spectrum oyunuyum arkadaş, elimden bundan fazlası gelmez" diye bağırmayı da ihmal etmiyordu. Walley of Rains ise başka bir sınıfa koyulmalı. Spectrum için fazla iyi görünüyor. Bundan sonra Spectrum dendiği zaman burnumu kıvırmadan önce bu oyunu hatırlayacağım.  :D

Çevrimdışı Alcofribas

• Yönetici
  • Özgür Retrocu
  • *
  • "Kahraman olmak, dürüst olmaktan kolaydır" Luigi P
    • Sizin Amstrad
« Yanıtla #126 : 15 Aralık 2019, 16:30:51 »
SINCLAIR ZX SPECTRUM - PAPERCRAFT DESIGN

Bu elemanın çalışmaları çok güzel yahu...

http://rockybergen.com/whatsnew/2019/8/17/sinclair-zx-spectrum-papercraft-design