Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10
1
Retrojen Pano Yönetimi / Planlı kesinti
« Son İleti Gönderen: Lumina 19 Kasım 2020, 01:15:16 »
Yıl sonu bakım işlemlerini gerçekleştirmek üzere, retrojen sunucusu bu günlerde bir süre kesinti yaşayabilir, aynı gün içinde geri dönecektir.

-müdüriyet
2
Sohbet / Ynt: Amerikapostam tecrübem ve yorumlarım
« Son İleti Gönderen: wizofwor 18 Kasım 2020, 16:18:45 »
Adamların iş modeli yurt dışı alışverişlerde karşılaşılan engellerin etrafından dolanmak - kısaca kurnazlık- üzerine olduğundan, ürünleri ayırıp  faturayı şişirmeleri şaşırtmadı. Tilki tilkiliğini yapmış. Görünen o ki bu adamlara güvenip ucuz alış veriş yapacağım diye yola çıkmamak gerek. İş parası neyse vereyim ama işim görülsün raddesinde vardığında düşünmek gerekiyor.
3
Sohbet / Ynt: Amerikapostam tecrübem ve yorumlarım
« Son İleti Gönderen: Ref 18 Kasım 2020, 15:30:01 »
Ben de ebay üzerinden vr gözlük almak için bu sitede bir hesap açtım.

Süreli satışlar olduğu için aynı ürünün birkaç farklı arttırmasının adresini verdim.

İncelediler ve hatta bana aynı ürünün daha iyi durumda benzer fiyattaki alternatiflerini de ileterek seçenekleri çoğalttılar, bu şekilde ilerledik.

Bu iletişim tamamen Whatsapp üzerinden anlık ve türkiye saatleri içerisinde ilerledi.

Sonunda benim verdiğim fiyatlar tüm auction'larda geçildiği için alım yapılamadı. Fakat deneyimden memnun kaldım ve hiç de şikayet/devamında rahatsızlık yaşamadım.

Daha sonra vive'ı başka kanallardan edindiğim için hizmeti tamamen deneyimlediğimi söyleyemeyeceğim. Fakat bu kısmı beni memnun bıraktı. Mecbur kaldığımız için kullandığımız bir hizmet olduğu için komisyona katlanmak zorunda kalıyoruz.

85$'ın 144$'a çıkması fena ama bu amerikapostam olmasa gümrük/kargo derken yine o fiyat 115$'ı bulurdu. %30 bedele de katlanıyoruz mecburen
4
Sohbet / Amerikapostam tecrübem ve yorumlarım
« Son İleti Gönderen: eins 18 Kasım 2020, 14:42:04 »
Malum paypal çekildiğinden beri, ebay ve benzeri, tek ödeme aracı olarak paypal kabul eden sitelerden alışveriş etmek iyice zorlaştı. Bir de bunun üzerine almak istediğiniz ürünü satan site, Türk kredi kartlarını kabul etmiyorsa, yada Türkiye'ye gönderim yapmıyorsa, yapsa bile bu sefer kargo, gümrük sarmalı gözünüzü korkutuyprsa bu siteyi deneyebilirsiniz. Ben bu tarz sitelere genelde dolandırıcı gözüyle bakardım. Ancak geçenlerde, aşağıda bahsedeceğim örnek olay sebebi ile mecbur kaldım ve bir denemeye karar verdim.

Gerçek Hikaye

Benim minyatür model tren hobim ve kolleksiyonum var. İlgilenen olursa bir başka yazıda detaylıca anlatırım. Kabaca bahsetmek gerekirse, hem pahalı hem de oldukça teknolojik oyuncaklar. Elimdeki trenlerden birinin raylardan elektrik aldığı fırçalardan biri arızalıydı. Geçenlerde, üretici sitenin yedek parçalarını da satmakta olduğunu farkettim. Hemen girdim, bozuk parça ve girmişken yanı sıra, olsa da iyi olur diyebileceğim toplam 5 kalem malzemeyi sipariş ettim. Toplam tutar $85. Tam checkout edeceğim, malesef tek ödeme seçeneğinin paypal olduğunu farkettim. Mail falan attım, durumu anlattım, parayı başka yolla göndereyim falan dedim ama cevap bile yazmadılar.

Parçayı satan başka hiçbir yer yok. Zira fabrikadan doğrudan satış yapıldığı için distributorlere gönderilen bir parça değil. İşte bu noktada, teknoseyir referansı da olduğu için bu siteyi denemeye karar verdim.

https://amerikapostam.com/

Bu siteden iki şekilde hizmet alınabiliyor. Üye olunca sizin adınıza bir amerika posta kutusu adresi veriyor. Aldığınız ürünleri buraya kargolatıyorsunuz. Daha sonra bu kutuda toplanan ürün yada ürünleri birleştirerek Türkiyeye gönderiyorlar ve kapınıza kadar geliyor. Tüm gümrük vb işlemleri onlar hallediyor. Bu hizmet karşılığında desi bilgisine göre hesapğladıkları bir kargo ücreti ve %20 gümrük vergisini peşin olarak ödüyorsunuz. 1 LBS için aldıkları kapıya teslim kargo ücreti $18.

https://amerikapostam.com/kargo-ucretleri

Aynı zamanda benim için al hizmeti sunuyorlar. Kredi kartınızı kabul etmeyen yada sadece paypal kabul eden sitelerde bu hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Ben doğal olarak bu hizmetten faydalandım. İşlem ücreti olarak sizin için sipariş açıp aldıkları ürünler için $5 yada ürün ücretinin %10 u kadar komisyon alıyorlar. Siz alınmasını istediğiniz ürün yada ürünlerin linklerini gönderiyorsunuz, onlar siparişi açıp ödemesini yapıyorlar ve amerika posta kutunuza ürünler gelince bilgilendiriliyorsunuz. Daha sonra ilk bahsettiğim servis ile Türkiye'ye gönderimi yapılıyor.

3.11 tarihinde benim için al siparişi oluşturdum, aynı gün amerikadan alımı gerçekleştirdiler.
7.11 tarihinde ürünler amerika posta kutuma ulaştı. Aynı gün kargo ve gümrük vergisi ödemesini yapıp Türkiye'ye gönderimi onayladım.
16.11 tarihinde Türkiyeye geldi ve gümrüklemesi başladı.
18.11 tarihinde UPS kargoya ile adresime sorunsuz ulaştı.

Ben servisten çok memnun kaldım, herşey sorunsuz ilerledi. Toplam ödediğim rakamı birazdan yazacağım ancak hoşuma gitmeyen tek bir nokta oldu. Benim için al servisinde sipariş edilen ürünün %10 yada minimum $5 komisyon alınıyordu ya, ben $85 lik ürün sipariş ettiğim için $8.5 komisyon ödeyeceğimi sanıyordum ancak aynı siteden ve bir seferde olmasına rağmen her bir ürün kalemine ayrı ayrı $5 komisyon yazmışlar.

Ayrıca bir tatlısu kurnazlığı yapmışlar, şöyle ki, firma bana $85.9 + $7.5 amerika içi kargo ücreti yansıtmış.
Ürünlerin fiyatları aşağıda:

1   Complete Chassis w/ gearbox (N Scale MDT Plymouth)   $44.10
2   Body Shell - Red (N MDT)   $11.00   
3   Body Shell - Union Pacific #508 (N GP40)   $13.20   
4   Tender Trucks w/Drawbar - Set (N 0-6-0/2-6-2)   $12.10   
5   Tender Truck - Front (N 0-6-0/2-6-2)   $5.50   

Amerikadan postam, en pahalı ürünün yanına kargo ücretini yazıp toplamış. Bu sayede normalde o satır için $5 kmoisyon alacakken, daha fazla almaya çalışmış. Neyse çok uzatmayalım, bence bu sipariş için $8.5 komison ödemem gerektiğni düşünürken (hadi komisyon hesabına kargo da dahil $9.3 olsun), $25.13 ödedim.
 
Ürün toplamı 1LBS altında olduğu için $18 Türkiyeye kargo ücreti ve %20 gümrük ücreti olarak da $17 ödedim.

Yani toplamda $85 salt ürün için kargolar dahil $143.22 ödemiş oldum, ürünlerim kapıma kadar geldi.
5
E-Kütüphane / Ynt: Not All Fairy Tales Have Happy Endings (Ken Williams)
« Son İleti Gönderen: Adamın Biri 15 Kasım 2020, 19:09:35 »
Sierra'ya karşı karışık duygular içindeyim. Bir adventure-sever olarak firmayı ayrı bir yere koymama rağmen oyunlarına hiçbir zaman ısınamadım. Sanırım ana karakterlerin ölme olasılığındandı. Gerçi Fate of Atlantis'de Indy'yi öldürmeyi başarmam LucasArts sevgimi zerre kadar baltalayamadı, ama yine de LucasArts'daki abilerin çıkardığı benzer kitapları daha bir heyecanla okuyabilirim gibi geliyor.
6
Projeler / Ynt: Flash Player'i Kurtarma Projesi: Flashpoint
« Son İleti Gönderen: themadprogramer 14 Kasım 2020, 11:09:25 »
Alıntı
Kongragate'deki oyunlara üzülürüm. Gerçi onlar bir çözüm bulmuşlardır büyük ihtimal.

Ah, keşke: https://www.kongregate.com/forums/1-kongregate/topics/1916387-important-kongregate-announcement
7
Projeler / Ynt: Flash Player'i Kurtarma Projesi: Flashpoint
« Son İleti Gönderen: wizofwor 14 Kasım 2020, 09:26:00 »
Flash blocker eklentisini varlığını öğrendiğim gün kurmuştum. Flash kadar gıcık olduğum başka bir teknoloji var mı bilmiyorum. Belki real audio formatı olabilir. Arkasından göz yaşı dökemeyeceğim.

Dergi CD'lerinde bol bol vardı bu oyunlardan. Alayı dandik şeylerdir. Kongragate'deki oyunlara üzülürüm. Gerçi onlar bir çözüm bulmuşlardır büyük ihtimal.
8
Projeler / Flash Player'i Kurtarma Projesi: Flashpoint
« Son İleti Gönderen: themadprogramer 14 Kasım 2020, 00:01:06 »
Özellikle Chrome kullanıcılarının fark ettiği üzere, bu senenin sonunda Flash Player'ın desteği kesiliyor. Daha duymamış olabileceğiniz kısmı, indirmiş olduğunuz Flash Player'ın ta kendisi 1 Ocak 2021 tarihi itibariyle çalışmayacak: https://www.adobe.com/products/flashplayer/end-of-life.html.

Tabi daha önceden bilgisayar ya da harddiske .swf filan indirmişseniz bu dosyalar duracak. 2020 sonrasında bunların muhafaza edebilmesi maksadıyla çeşitli projeler yürütülüyor: https://datahorde.org/?page_id=1244#projects

Bunların en büyüklerinden birisi Flashpoint projesi, internette ne oyun/animasyon varsa toplamaya çalışıyorlar: https://bluemaxima.org/flashpoint/

Geçen gün bir arkadaşımla sohbet ediyorduk, internet olmadığı zaman oynayabilmek için abisi HD'e nasıl flash oyunu indireceğini göstermişti diye. Ben de mutlaka burda da benzer hikayesi olan bir iki kişi çıkar diye sorayım dedim. İnternetten kaybolmuş, ama harddisklerinizde (ya da eski bir bilgisayarın browser cache'nda) yatan .swf dosyalarınız olabilir mi diye.

Yoksa da, biraz nostalji arıyorsanız Flashpoint koleksiyonunu indirip klasik flash oyunları oynayabilirsiniz!
9
Retrojen Pano Yönetimi / Ynt: Retrojen Pano logoları bekleniyor
« Son İleti Gönderen: Ref 09 Kasım 2020, 18:16:29 »
scanline olan gözüme daha yumuşak göründü, onu rotasyona aldım.
10
Retrojen Pano Yönetimi / Ynt: Retrojen Pano logoları bekleniyor
« Son İleti Gönderen: Impetigo 09 Kasım 2020, 18:13:08 »
Ben de böyle bir şey uydurdum. Scanline efekti nasıl yapılır hiç bilmeden, araştırmadan uydurdum.
Daha iyi yapabilecek olan varsa efektsiz hali de yanında.
Sayfa: [1] 2 3 4 ... 10